Tani kredyt hipoteczny

Polecamy

Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Kredyty hipoteczne udzielane są najczęściej na budowę lub zakup nieruchomości. Zobacz porównanie kredytów hipotecznych i wybierz najkorzystniejszy.

Podział kredytów hipotecznych, możemy przeprowadzić ze względu na cel.

  • kredyt hipoteczny (środki przekazywane są na zakup domu, mieszkania własnościowego, spółdzielczego lub innej nieruchomości),
  • kredyt budowlano-hipoteczny (środki przeznaczone są na budowę domu przez osobę fizyczną, spółdzielnię lub dewelopera),
  • pożyczka hipoteczna (środki są przekazywane na dowolny cel - niekoniecznie związany z budową lub zakupem nieruchomości).

Podział dokonuje się również ze względu na walutę, w jakiej otrzymamy kredyt, a mianowicie dostępny jest kredyt hipoteczny w walucie krajowej lub denominowany, czyli kredyt udzielany w walucie krajowej, ale w dniu podpisania umowy jego wartość jest przeliczana na walutę obcą (np. EUR, USD, JPN, CHF) według bieżącego kursu. Jedną z popularniejszy ofert tego typu na rynku jest w dalszym ciągu kredyt hipoteczny we frankach.

Możemy ponadto wyodrębnić kredyty hipoteczne wg typów spłacanych rat i wtedy mówimy o ratach ze zmiennym lub stałym oprocentowaniem.

Więcej informacji o kredycie na nieruchomość, opinie klientów, porady, szczegóły, jak prezentują się koszty kredytu hipotecznego oraz jak wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, znajdziesz w naszym serwisie. Wyszukaj potrzebnych informacji w dziale kredyty hipoteczne poradnika finansowego lub sprawdź kredyt hipoteczny na forum.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje ze świata finansów.

Ankieta

Czy masz kredyt hipoteczny?

Notowania Walut